Choď na obsah Choď na menu
 


NPCH Skýcov - Zlatno 25. ročník

27. 8. 2013

V sobotu 24.augusta 2013 , pri príležitosti blížiacich sa osláv 69.výročia Slovenského Národného Povstania, sa konal jubilejný 25. ročník pochodu Náučným partizánskym chodníkom Skýcov - Zlatno.

     Oslavy  v obci Skýcov už tradične zahájil Minister obrany SR Ing. Martin Glvač, ktorý prevzal nad týmto podujatím záštitu. Po pietnom akte pri pamätníku v obci Skýcov sa na trasu do Zlatna vybrala početná skupina približne 380-tich pochodujúcich, ktorá dorazila do obce Zlatno do areálu Obecného úradu. Tu sa za účasti Posádkovej hudby a čestnej stráže MO SR, položili k miestnemu pamätníku vence a kvety.

Pri príležitosti jubilejného 25. ročníka, boli ďakovnými plaketami odmenení zakladatelia tohto podujatia:predchádzajúci starostovia obcí Skýcova a Zlatna, Štefan Gahér a Štefan Doskoč, ako aj priamy účastník bojov v SNP  generálpor. Ing. Ján Husák. Ocenenia im odovzdali, Veliteľ generálneho štábu OS SR pluk. Martin Stoklasa a poslanec NR SR Marian Kéry.

Po pietnom akte sa v okolí Obecného úradu pri chutnom guláši o ktorý sa postaralo poľovné združenie Krásno Zlatno, zabávalo pri tónoch  hudby Machulinskej dychovky, približne 450 účastníkov tohto nádherného podujatia. Toto podujatie každým rokom priťahuje záujemcov nie len z okolia, ale aj zo vzdialenejších štátov Európy. Tento rok sme mali najvzdialenejšieho účastníka z Talianska. Bol ocenený vystrúhanou valaškou od miestneho rezbára Štefana Doskoča.

Na záver sa všetci účastníci zhodli, že tento ročník bol jeden z najvydarenejších a už sa všetci tešia na nasledujúci 26.ročník NPCH Zlatno - Skýcov.

 

Náhľad fotografií zo zložky NPCH 2013